Aktualności

Ślubowanie klasy pierwszej

Uczniowie klasy pierwszej 19 października 2022r złożyli swoje pierwsze w życiu ślubowanie.

Ślubowali  na sztandar szkoły w dniu patrona Jana Pawła II.

Zanim dokonał się akt ślubowania, pierwszaki  pięknie  zatańczyli  Poloneza, następnie recytowali wiersze, śpiewali piosenki i odgadywali zagadki szkolne.

Po uroczystym złożeniu ślubowania, dyrektor szkoły Danuta Gajos pasowała  wszystkich wielkim, symbolicznym  ołówkiem na ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Książu Małym.

Do pierwszoklasistów skierowała słowa wielkiego naukowca i życzenia.
„ Co wiemy, to mała kropelka, czego nie wiemy, to wielki ocean”- powiedział Isaak Newton
Życzę Wam wielu chwil zadowolenia z własnych osiągnięć, wielu sukcesów na miarę własnych możliwości. Dążcie do pokonywania własnych trudności! Bądźcie zdobywcami, poszukiwaczami, podróżnikami. Bądźcie dociekliwi i oczekujcie wyczerpujących odpowiedzi na Wasze zapytania.
Ciekawość świata będzie Was przybliżać do oceanu wiedzy, o którym mówił w swojej wypowiedzi Isaak Newton. Bądźcie radośni i szczęśliwi !!!
Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały swój pierwszy dokument -legitymację szkolną oraz dyplom, książeczkę i tubę słodyczy ufundowane przez rodziców.

Pierwszaki świętowali ten dzień uroczyście wraz z wychowawczynią  p. Agatą Zegan i swoimi rodzicami przy klasowym torcie.

Podobne artykuły

Skomentuj