Aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

25 czerwca uczniowie usłyszeli ostatni dzwonek szkolny, który zapowiedział długo wyczekiwane wakacje. Uroczyste zakończenie roku szkolnego rozpoczęło się mszą, pod przewodnictwem księdza Dariusza Szczykutowicza. Po eucharystii społeczność szkolna na czele z pocztem sztandarowym przeszła do szkoły.
Uczniowie klas młodszych odebrali z rąk Pani Dyrektor swoje świadectwa i dyplomy na sali gimnastycznej, po czym udali się na ostatnie przedwakacyjne spotkanie z wychowawcami. W tym czasie uczniowie klas starszych zgromadzili się na sali, by pożegnać absolwentów i uroczyście zakończyć ten trudny rok szkolny.
Po odśpiewaniu hymnu, poczet sztandarowy przekazał sztandar szkoły młodszym kolegom, którzy obiecali godnie reprezentować szkołę i jej patrona. Następnie Pani Dyrektor w krótkim wystąpieniu podziękowała wszystkim za pracę włożoną w tym trudnym czasie, ale też podkreśliła jak ważna jest przyjaźń, szacunek, wspólnie spędzony czas.
Wzruszającą chwilą, była część artystyczna przygotowana przez klasę VIII pod kierunkiem pani Agnieszki Janus. Popłynęły łzy wzruszenia, były uściski i wspólne śpiewanie piosenek. Absolwenci również mieli okazję powspominać szkolne lata, oglądając filmik przygotowany przez uczniów klasy VII.
„Do widzenia przyjaciele, wspólnych spraw mieliśmy wiele,
Dziś ta nitka się urywa, coś się kończy, a coś się zaczyna… do widzenia!”

Podobne artykuły

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.