Wspomnienia o Janie Pawle II

Cała społeczność szkolna w dniu 19 października uroczyście obchodziła   święto szkoły – dzień  poświęcony  patronowi  – Janowi Pawłowi II.

W obchody święta szkoły wpisana jest uroczysta akademia, występy artystyczne uczniów oraz podsumowanie  corocznie organizowanego – Powiatowego  Konkursu Literackiego  i Konkursu Plastycznego poświęconego  osobie Ojca Świętego.

W uroczystej akademii uczestniczyli zaproszeni goście min. Grzegorz Janus  z-ca Wójta Gminy Książ Wielki, Jolanta Nowak -kierownik CUW w Książu Wielkim, Marek Płonczyński- przew. Komisji Oświaty Gminy Książ Wielki, Piotr Figarski – proboszcz parafii Książ Mały, Jerzy Chmiel – Łowczy Koła Łowieckiego „Knieja”, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół – Dorota Dubaj- dyr. SP w Diaduszycach, Halina Kawiorska- dyr. SP w Racławicach, Małgorzata Borycka – dyr. SP w Antolce, Edyta Sychowska- dyr. ZSP w Książu Wielkim oraz wyróżnieni uczniowie w konkursach wraz z opiekunami z zaproszonych szkół, Rada Rodziców,  trójki klasowe i pracownicy szkoły.

Uczniowie w części artystycznej zaprezentowali wspomnienia z życia Jana Pawła II, recytowali wiersze, śpiewali pieśni i piosenki oraz zatańczyli Krakowiaka.

Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła młodych artystów gromkimi brawami.

Na  konkurs literacki, którego temat brzmiał „ Spotkania z Janem Pawłem II” wpłynęło 51 prac. Najczęściej opisywanym tematem było  spotkanie z papieżem w górach, w domu rodzinnym oraz w szkole. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i twórcze.
Komisja wyróżniła prace uczniów z następujących szkół:

Aleksandra Borycka kl. IV – SP Antolka
Wiktor Gajos kl. VI – SP Książ Mały
Bartosz Gorajczyk kl. VI – SP Książ Mały
Weronika Majewska kl. VI – SP Książ Mały

Do konkursu plastycznego wpłynęło 40 prac w dwóch kategoriach wiekowych klasy młodsze I-III i klasy IV-VIII. „Mój jeden dzień z Janem Pawłem II” (- gdzie chciałabym/bym zabrać Ojca Świętego).
Przy pomocy różnych technik plastycznych uczniowie zapraszali Ojca Świętego na spacer w góry, na przejażdżkę konną, na spacer po naszej okolicy, do szkoły a nawet proponowali lot balonem.
Kl. I-III wpłynęło 17 prac – 9 nagrodzonych
Wiktor Gajos  kl. VI SP – Książ Mały
Wojciech Wajda kl. IV   SP- Książ Mały
Magdalena Kordyś  kl. IV  SP-  Książ Mały

Podczas podsumowania konkursów zostały wręczone dyplomy, książki i drobne gadżety plastyczne ufundowane przez Wójta Gminy Książ Wielki.
Dyrektor Szkoły Danuta Gajos dziękowała  wszystkim tym, którzy dołożyli swoich starań do uświetnienia uroczystości, a szczególnie występującym uczniom oraz  zaangażowanym nauczycielom:  Bożenie Janus, Monice Wojtyrze, Beacie Krochmal, Edycie Ratuch i pracownikom szkoły  Dorocie Wierzbie, Annie Szot oraz rodzicom. Słowa podziękowania skierowała do koleżanek z KGW w Książu Małym, które  ufundowały spódniczki dzieciom do tańców ludowych.