Aktualności

Ósmoklasiści na „Dziadach” w Krakowie

25 października klasa ósma wraz z opiekunami p. Bożeną Janus i wychowawcą Moniką Wojtyrą udali się w podróż do magicznego Krakowa. Była ona niezwykła, ponieważ rozpoczęła się ona na dworcu PKP
w Miechowie. Wszyscy uczniowie mieli okazję podróżować pociągiem do starego grodu Kraka. Plan wycieczki zapowiadał się bardzo ciekawie. Pierwszym punktem był spacer w porannym słońcu po krakowskich plantach, podziwianie włoskich smakołyków w tym ogromnych serów dojrzewających typu parmezan na włoskim jarmarku, by później przejść do Teatru Współczesnego na sztukę  Adama Mickiewicza „Dziady”.  Jakże celny był to spektakl w czasie zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych. Młodzież nie tylko przypomniała sobie szkolną lekturę ale również mogła pomyśleć co tak naprawdę w życiu człowieka jest ważne. Spektakl zakończył się gromkimi oklaskami, a ósmoklasiści wyszli z teatru zachwyceni grą aktorską i sposobem przedstawienia tegoż dzieła.
Kolejnym punktem wycieczki było przejście przez rynek krakowski i obejrzenie ołtarza Wita Stwosza
w Kościele Mariackim. Następnie wszyscy udali się w drogę powrotną przechodząc przez Galerię Krakowską. Podróż do domu pociągiem upłynęła w radosnej atmosferze.

Podobne artykuły

Skomentuj