Pasowanie na przedszkolaka

W dniu 28 października  najmłodsze  dzieci  z oddziału przedszkolnego  „ Pszczółki” w Książu Małym zostały pasowane na przedszkolaka.

Maluszki  przebrane  za pszczółki pięknie  śpiewały piosenki i recytowały  wierszyki dla swoich rodziców.

Następnie dyrektor szkoły Danuta Gajos pogratulowała dzieciom pięknego występu, rodzicom gratulowała wspaniałych pociech życząc dumy i radości ze swoich dzieci, a także sukcesów  na miarę możliwości każdego dziecka.

Po wypowiedzeniu słów „ ten ołówek będzie znakiem, które dziecko jest przedszkolakiem”, uroczyście  wielkim ołówkiem uderzała w ramię każde dziecko pasując go przedszkolaka.

Na pamiątkę  tego wydarzenia z  rąk wychowawczyń  Pauliny Pazdańskiej i Edyty Ratuch dzieci otrzymały medale i dyplomy.

Najważniejszym punktem programu dla dzieci  był podpis – czyli odcisk paluszka wskazującego na  akcie ślubowania.

Ja przedszkolak dzielny
Będę zawsze uśmiechnięty
Będę słuchał swojej pani
I zjadał całe śniadanie.
Będę grzecznie się bawił|
I pilnie się uczył
Żebym mamy i taty
Nigdy nie zasmucił !!!

Na koniec uroczystości dzieci  udały się do sali na słodki poczęstunek, ufundowany i zorganizowany przez rodziców.