Święto Niepodległości

10 listopada w przeddzień 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole zapanował uroczysty i podniosły nastrój. Każda klasa przygotowywała flagi i kotyliony w barwach narodowych. Następnie wszyscy spotkali się na uroczystym apelu, zorganizowanym przez klasę V pod kierunkiem pani Małgorzaty Banaszek. Sala gimnastyczna zamieniła się w scenę, na której młodzi artyści przypomnieli trudną drogę Rzeczypospolitej do odzyskania wolności po 123 latach. Rozbrzmiewały piękne piosenki legionowe, w śpiew których włączyła się cała społeczność szkolna.
Na koniec wszyscy zgromadzeni wzięli udział w akcji „Szkoła do hymnu” śpiewając cztery zwrotki hymnu narodowego o godzinie 11:11.