Eko zadanie wykonane!

W ramach realizacji projektu ekologicznego Z ekologią na Ty uczniowie klasy 0 i I wykonali kolejne eko-zadania.

Klasa 0 przy omawianiu tematyki związanej z lasem na zajęciach edukacyjnych zrealizowała „pomysł własny” i stworzyła ścieżkę sensoryczną oraz wykonała makietę lasu ukazując jego warstwową budowę.

Natomiast 5 listopada klasa 0 i I wybrała się na Składowisko odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne EMPOL w Mianocicach.

Tam pan Andrzej Włodarczyk- pracownik składowiska,  bardzo ciekawie opowiedział dzieciom jak wygląda droga śmieci z naszego kosza, aż na składowisko.  Przedstawił  na czym polega jego praca na składowisku i wiele innych ciekawostek. Uczniowie podziwiali również sprzęt np. kompaktor, ładowarkę kołową, spycharkę, które zrobiły wrażenie szczególnie na chłopcach.