Światowy Dzień Zdrowego Śniadania

Światowy Dzień Zdrowego Śniadania, przypada na dzień 8 listopada, dlatego też postanowiliśmy zaakcentować go w naszej szkole. Uczniowie kl. 0 i I  wraz z wychowawcami p. Agatą Zegan i p. Anną Wojas przygotowali kolorowe śniadaniowe kanapki, jogurt naturalny z owocami oraz uwielbiane przez dzieci płatki z mlekiem. Nie zabrakło również owoców. Dzięki dużej różnorodność i pomysłowości na stołach było kolorowo, a przede wszystkim zdrowo.

Dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania, omówione zostały  sposoby przygotowywania posiłków, a także zalety jakie płyną ze zdrowego odżywiania.
Przeprowadzona akcja ma zaszczepić w uczniach nawyk codziennego spożywania zdrowych, smacznych i wartościowych śniadań.