Warsztaty plastyczne i fotograficzne

W dniu 10 października 2021r  szkolne lekcje plastyki i techniki dla uczniów klasy 4 i 7 pani Edyta Ratuch  zorganizowała   w Domu Pracy Twórczej w Miechowie.

W klimat prawdziwej sztuki wprowadził uczniów artysta plastyk –   Paweł Olchawa wraz z koleżanką po fachu -Sylwią,  zapoznając ich  na początek z twórczością  artysty malarza pochodzącego z Książa Wielkiego -Stefana Żechowskiego.
Następnie  pani Sylwia z młodszymi uczniami przy pomocy kredek pastelowych  tworzyła pejzaże i zwierzęta w sztuce malarskiej.

W tym samym czasie uczniowie klasy 7 pod kierunkiem Pawła Olchawy poznawali tajniki fotografii. Wzajemnie  się fotografowali profesjonalnym aparatem, wybierali i przygotowywali w programie komputerowym zdjęcia  portretowe swojego kolegi/ koleżanki do druku na papierze.

Zajęcia były  bardzo interesujące, wszyscy  uczniowie chętnie w nich uczestniczyli.