Wycieczka do Krakowa

3 listopada uczniowie klasy V i klasy VIII pod opieka wychowawczyń Małgorzaty Banaszek i Agnieszki Janus, uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Krakowa. Pierwszym punktem wycieczki były Podziemia Rynku w Krakowie.

Podziemia Rynku to niezwykły rezerwat reliktów najstarszych budowli świeckich, kamiennych dróg, drewnianych krawężników, wodociągów i murów miejskich w średniowiecznym Krakowie. Na wystawach podziemnej trasy uczniowie oglądali eksponaty związane z kupiectwem i mieszczaństwem.

Następnie zachwycali się panoramą  Krakowa z Wieży Ratuszowej, a spacerując po Rynku Głównym, uczniowie podziwiali piękną architekturę miasta.

Po zwiedzaniu miasta udali się na seans filmowy w Multikinie pt. ”Cudowny chłopak”. Film poprzedziła pogadanka na temat akceptacji w grupie.