Aktualności

Wizyta w Teatrze Współczesnym w Krakowie

      Uczniowie klas VII i VIII wybrali się do Teatru Współczesnego w Krakowie, aby obejrzeć sztukę „Kamienie na szaniec”, adaptację powieści Aleksandra Kamińskiego, stanowiącą wzruszająca opowieść o sile przyjaźni, odwagi i honoru

  Wycieczkę uczniowie wraz opiekunami – p. Bożeną Janus i p. Edytą Ratuch rozpoczęli spacerem po Starym Rynku w Krakowie, gdzie usłyszeli hejnał z wieży Kościoła Mariackiego. Uwagę wszystkich uczestników wycieczki zwróciły przyjazne krakowskie gołębie piękne, tak licznie zgromadzone na rynku. Kiedy zbliżała się godzina 13.00 uczniowie wraz z opiekunami udali się w kierunku teatru, gdzie śledzili historię życia Rudego, Zośki i Alka, których młodzieńcze plany zniszczyła wojna, a słowa poety ; „ Lecz zaklinam, niech żywi nie tracą nadziei i przed narodem niosą oświaty kaganiec, a kiedy trzeba na śmierć idą po kolei – jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec „ stały się mottem życiowym.

 Wszyscy widzowie mogli poczuć klimat ogarniętej wojną Warszawy dzięki sugestywnej scenografii. Muzyka pełna napięcia oraz efekty specjalne dopełniały całości. Pełni wrażeń jeszcze długo będziemy wspominać to przedstawienie.

Po spektaklu uczniowie uczestniczyli w warsztatach teatralnych. Pan Paweł Brandys, aktor Teatru Współczesnego zwrócił uwagę na elementy, które pobudzają wyobraźnię widza. Uczniowie brali udział w ćwiczeniach, za pomocą mowy ciała przekazywali emocje.

Podobne artykuły

Skomentuj