Aktualności

II Małopolski Dzień dla Klimatu

W Szkole Podstawowej  w Książu Małym od lat realizuje się wiele ciekawych projektów i programów ekologicznych. Obecnie  szkoła uczestniczymy w projekcie Life Eko – Małopolska dla klimatu.

Dlatego 29 marca w ramach współpracy ze Starostwem Powiatowym w Miechowie i doradcą ds. klimatu i środowiska  Marzeną Wiejak oraz przedstawicielami Powiatowego Koła Pszczelarzy w Miechowie odbyły się  warsztaty pszczelarskie dla uczniów kl. I-VIII. Całe wydarzenie na żywo zostało  zarejestrowane przez firmę –   RollingStreamTV.

Pszczelarze w bardzo ciekawy sposób zaprezentowali swój zawód, zapoznali uczniów z rolą, jaką odgrywają owady zapylające w przyrodzie. Przekazali bardzo wiele ciekawych informacji dotyczących życia pszczół.

Zaprezentowali narzędzia  wykorzystywane do pracy z pszczołami oraz nauczyli jak rozpoznać prawdziwy miód od sztucznego.

Po prezentacji uczniowie przystąpili do działań praktycznych- zwijania świec z węzy pszczelarskiej oraz zakładania strojów pszczelarskich. Każdy uczeń otrzymał również słoiczek pysznego, zdrowego miodu.

Wspólnie z pszczelarzami uczniowie zasadzili na terenie szkolnym drzewko owocowe, ponieważ to właśnie drzewa owocowe przyczyniają się do „zdrowszego” klimatu i są często odwiedzane przez owady zapylające.

W ramach projektu Life Eko Małopolska dla Klimatu został nakręcony film promocyjny z warsztatów podczas którego dyrektor  szkoły Danuta Gajos, doradca ds. klimatu i środowiska Marzena Wiejak, prezes Powiatowego Koła Pszczelarzy w Miechowie Jerzy Franczyk,  koordynator projektów ekologicznych w szkole  Agata Zegan oraz uczniowie, mieli okazję wypowiedzieć się na temat działań ekologicznych podejmowanych w naszej szkole oraz korzyści dla szkoły wynikających z realizacji projektu EkoMałoposka.

Podobne artykuły

Skomentuj