Aktualności

Krusik i Czerwony Kapturek- Bezpiecznie na wsi mamy.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Książu Małym jak corocznie wzięli udział w organizowanych przez KRUS – XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy” oraz udział w IV Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym pod  Patronatem  Honorowym  Ministra  Edukacji  i  Nauki.

W ramach działań profilaktycznych na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenach wiejskich KRUS rozpoczął  innowacyjny projekt skierowany do dzieci i młodzieży. Dzięki temu naszą szkołę odwiedzili smok Krusik, Czerwony Kapturek oraz kierownik Renata Jurczyk i Lesława Gawęcka.

Bajkowi bohaterowie w zabawny i atrakcyjny sposób opowiadali o zagrożeniach w gospodarstwie rolnym oraz sposobach ich eliminowania.

Dzieci kręciły kołem fortuny, zdobywały pieczątki oraz zagrały w grę terenową pt. „Tomek i Agatka bezpieczni na wsi”, gdzie odpowiadały na pytania oraz zdobywały nagrody rzeczowe.

Bardzo dziękujemy Jednostce Terenowej KRUS w Miechowie za pamięć o naszej szkole, niech uśmiechy na twarzach bezpiecznych dzieci i młodzieży będą motywacją do dalszego działania.

Radość i zadowolenie dzieci widać na fotorelacji z tego spotkania.

Podobne artykuły

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.