Z archeologią za pan brat.

Uczniowie klas IV i V w minionym tygodniu wraz z panią Edytą Ratuch uczestniczyli w warsztatach plastycznych w Muzeum Ziemi Miechowskiej.

Celem tego spotkania było zapoznanie się z tajnikami pracy archeologa.  Dowiedzieli się jakimi  narzędziami posługuje się archeolog oraz komu i czemu służy ten zawód.

Ponadto uczniowie mogli zobaczyć niebywałe eksponaty jakie posiada muzeum w Miechowie, min ząb i fragment kości dinozaura mający 20 000 lat, czy też narzędzia i naczynia z poprzednich epok / ok 15 000 lat .

Po krótkiej  lekcji historii przyszedł czas na zajęcia praktyczne, uczestnicy  otrzymali odpowiednie narzędzia i materiał w postaci gliny. Ich zadaniem było wykonanie glinianego naczynia. Dzieci  śmiało przystąpiły do wylepiania naczyń. Pomysłów nie brakowało. Na stołach pojawiły się miseczki i kubeczki w kształcie kwiatów, kotów i serduszek.

Takie „dzieła” mogą być super upominkiem na Dzień Mamy.