Sztuka  w Galerii  „ U Jaksy” – i własna twórczość

Uczniowie kl. VI z SP w Książu Małym pod opieką Edyty Ratuch  27 lutego uczestniczyli   w  warsztatach  plastycznych w Miechowie. Celem  wyjazdu było poszerzenie  wiedzy o sztuce w   Galerii  „U Jaksy”.
Tym razem mogli podziwiać wystawę rzeźby współczesnej wykonanej ze stali spawanej autorstwa Jarosława Borka,  artysty łódzkiej  Akademii Sztuk Pięknych pt. ” Laboratorium wspomnień”.

W swoich pracach artysta poszukuje porządku, inspiruje się  harmonią natury.

Takie zetknięcie ze sztuką pozwoliło  uczniom  stworzyć równie ciekawe własne  „dzieła sztuki”,  projekty wzorów  na torby  na zakupy.  Z ogromnym  zaangażowaniem przystąpili do pracy twórczej, i  tak powstały koty, zebra, motyle oraz akcenty z gier komputerowych.

Torby  wielokrotnego użytku  uczniowie mogą przeznaczyć na prezent bliskiej osobie z okazji Dnia Kobiet.