Aktualności

Ferie w  Bieszczadach 2024

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Książu Małym wraz z grupą uczniów z innych gmin spędzili tydzień ferii zimowych w okolicach Bieszczad.

Pogoda była raczej wiosenna niż zimowa, dlatego uczestnikom nie udało się  pozjeżdżać na  nartach, ale za to skorzystali z  licznych  atrakcji i wycieczek.

Dwukrotnie odwiedzili  Rzeszów, poznali zabytki, legendy, zwiedzili Muzeum Etnograficzne, w którym uczestniczyli w grze „Etnobiznes dla młodych”– jak zostać biznesmen na przekór przeciwnościom  oraz zwiedzili Muzeum Dobranocek, gdzie dowiedzieli się  jak dawniej powstawały bajki,  poznali bohaterów  tamtych bajek: Bolka i Lolka,  Reksia, Misia Uszatka  i wiele innych…

Zwiedzili Przemyśl – Rynek Główny,  Zamek Kazimierzowski, salę króla Kazimierza Wielkiego, lochy, salę tortur, oraz weszli  na baszty widokowe, z których rozciągają się widoki na Przemyśl.

Byli również w  Jarosławiu, podziwiali zabytkowy rynek oraz przespacerowali się Podziemnym Przejściem Turystycznym.

Odbyli wycieczkę nad Solinę, zwiedzili Zaporę oraz Elektrownię Wodną Solinawjechali gondolą na Górę Jawor.

Każdego dnia młodzież  miała zagwarantowane co najmniej dwie lub trzy atrakcje kulturalno- sportowe.

Oprócz zwiedzania architektury miast,  uczestniczyli w seansie  filmowym – Akademia Pana Kleksa, dwukrotnie  korzystali z największego  krytego  lodowiska w Polsce w  Rzeszowie.
Odbyli zajęcia sportowe w Bowling Club,  Fly Park oraz na   pływalni.   
Mieli też  zorganizowane zajęcia plastyczne, pogadanki na temat zdrowia, spacer po okolicznym lesie, grę terenową w ośrodku  „Helusz” oraz wieczór filmowy.
Te  wszystkie atrakcje  wypełniły czas wolny uczestników.

Podobne artykuły

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.