Aktualności

Piknik  Rodzinny  w Książu Małym

10 czerwca 2022 roku w Szkole Podstawowej w Książu Małym, został zorganizowany  piknik z okazji Dnia Rodziny pod hasłem „Kochamy Was!”

Dyrektor szkoły Danuta Gajos rozpoczęła ten dzień od pięknych życzeń skierowanych do dzieci,  do mam  i tatusiów zgromadzonych na auli szkoły z okazji ich święta.

Podczas swojego wystąpienia podkreśliła wielką  rolę rodziny w walce ze  współczesnymi nałogami  czyhających na każdego w tym,  jakże trudnym czasie. Uczniowie i rodzice  otrzymali ulotki  z informacjami  na  temat współczesnych zagrożeń takich jak: Zakupoholizm, Kleptoholizm,  Pracoholizm, Siecioholizm, Ortoreksja, Bigoreksja, Fonoholizm i inne.

Zachęciła wszystkich do zdrowego i aktywnego stylu życia, bez nałogów i współczesnych uzależnień.

Gwoździem programu  były występy przygotowane przez wychowanków punktu przedszkolnego i zerówki.  Były to ludowe piosenki, tańce  i wiersze dla rodziców  w  ujmujących serce  strojach dzieci.

Następnie uczniowie klas I-III  i  starszych  recytowali  wiersze o rodzinie, dedykowały  piosenki i współczesne  tańce swoim kochanym rodzicom.

Samorząd Uczniowski  zaangażował całą społeczność szkolną do wspólnych zabaw, gier i konkursów. Wszyscy zostali włączeni w taneczny korowód  „tańca belgijskiego”, „pociągu” i „ tańca kowbojskiego” by później rywalizować w zabawie” kareta” i „wyprawa do zoo”, „gorące krzesła”.

Tradycyjnie rodzice młodszych uczniów ze swoimi pociechami uczestniczyli w warsztatach plastycznych.

Dopełnieniem całości imprezy były pyszności z grilla przygotowane przez tatę, który jednocześnie reprezentował OSP z Książa Małego.

Dyrektor szkoły  serdecznie  dziękuje wychowawcom, nauczycielom za wkład pracy  w przygotowanie występów, dekoracji  i  nadzór nad przebiegiem  imprezy, rodzicom za przybycie i wspólny udział w przygotowanych atrakcjach oraz w imieniu wszystkich  uczestników pikniku – Panu Wójtowi Gminy Książ Wielki,  za wsparcie finansowe z Urzędu Gminy Książ Wielki, za które  zakupiono dla wszystkich  uczniów  lody,  soczki, batony, kiełbaski oraz nagrody  rzeczowe za osiągnięcia sportowe.

Podobne artykuły

Skomentuj