Mechanik samochodowy

Kiedy auto się zepsuje
Wnet laweta je holuje
Do warsztatu, do naprawy.
Tam mechanik, pełen wprawy…

02 czerwca uczniowie kl.0-I razem z wychowawczyniami udali się do warsztatu samochodowego w Książu Wielkim, którego właścicielem jest Pan Adam Caban. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z zawodem mechanika/ lakiernika samochodowego w ramach tzw. preorientacji zawodowej. Dzieci poznały bardzo nowoczesne urządzenia służące do codziennej pracy. Miały możliwość obserwowania podnoszenia i opuszczania samochodu, poznały różne urządzenia służące do montażu opon, sprężarkę do pompowania kół itp. Same odkręcały i przykręcały koło a nawet zdejmowały i zakładały oponę. Miały okazję zobaczyć jak wygląda komora do lakierowania elementów samochodu, pistolet do malowania oraz elementy przed i po malowaniu. Nasi uczniowie byli bardzo zainteresowani, wszystko ich ciekawiło! Najwięcej emocji wzbudziło obserwowanie załadunku auta na lawetę. Dzieci miały nawet możliwość  usiąść za kierownicą tej lawety.

Dzięki takim spotkaniom dzieci poznają różne zawody i rozwijają swoje zainteresowania.

Dzieci wraz z wychowawczyniami serdecznie dziękują za poświęcony czas i słodki poczęstunek Pani Katarzynie Caban i Panu Mateuszowi Cabanowi za oprowadzenie  i pokaz w warsztacie oraz Panu Adamowi Cabanowi za umożliwianie nam zwiedzania warsztatu i wsparcie finansowe przy organizacji Dnia Dziecka.

Dziękujemy!