Aktualności

Szkoła  w Książu Małym pamięta

Przyłączając się do akcji pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”  w  ostatnich dniach października  uczniowie z wszystkich klas wraz z wychowawcami odwiedzili  pobliski cmentarz w Książu Małym, celem uczczenia pamięci zmarłych.

 Szczególną uwagę zwrócili na zbiorowe mogiły mieszkańców Trzonowa i mieszkańców wsi Maciejów zamordowanych podczas II wojny w roku 1943 i 1944 przez Niemców oraz pomnik powstańców styczniowych z 1863r.

Uczniowie wspólnie z wychowawcami  zapalili znicze i złożyli wiązanki przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Książa Małego.

Oddali hołd zapalając znicze  przy obelisku, jako wyraz pamięci i szacunku dla wszystkich bohatersko poległych, którzy zginęli za Ojczyznę.

Odwiedzili również groby nauczycieli uczących kiedyś w naszej szkole.  Każde dziecko miało  możliwość oddania czci i zapalenia zniczy na grobach swoich bliskich.

Delegacja uczniów złożyła wiązankę kwiatów i zapaliła znicze na pomniku upamiętniającym pomordowanych mieszkańców Trzonowa oraz na mogile w Sancygniowskim lesie.

Podobne artykuły

Skomentuj