Jak lekcja to tylko w kinie

W październiku uczniowie klas IV – VII Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Książu Małym uczestniczyli w projekcie „Lekcja w kinie”. Tradycyjnie lekcja odbyła się w Multikinie w Krakowie, gdzie młodzi kinomani poznawali różne gatunki filmowe, uczestnicząc w lekcji na temat; Na jaki film do kina? Czyli o gatunkach filmowych.

Udział w projekcie edukacyjnym to świetna zabawa, ale również duża dawka wiedzy na temat filmu. W magicznym miejscu, jakim jest kino uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o filmie, a także oglądali ciekawy film pt. „Biegnij Amelio!”

Po wyjściu z kina wszyscy udali się na  Rynek Główny w Krakowie.  Spacerując ulicą Floriańską dotarli do Sukiennic. Pod pomnikiem Adama Mickiewicza zrobili pamiątkowe zdjęcie oraz mieli okazję nakarmić krakowskie gołębie.