Aktualności

    Lekcja w Izbie Edukacji Leśnej  w Miechowie    

W ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Z ekologią na Ty”, uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami Agatą Zegan- koordynatorem, Anną Wojas i Urszulą Wierzbą w środę 8 listopada udali się na wycieczkę do Izby  Edukacji Leśnej znajdującej  się przy siedzibie Nadleśnictwa Miechów.

 Pracownik Nadleśnictwa – edukator pan Mateusz Albrycht poprowadził bardzo ciekawe zajęcia. Zaprezentował uczniom fragment łąki kserotermicznej i siedlisko lasu grądowego naturalnych rozmiarów.

Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość przyjrzeć się z bliska gatunkom zwierząt i roślin, które bywają trudne do spotkania podczas spaceru np. lisiej norze, młodej sarence. Poznali wiele ciekawostek na temat tych zwierząt i przekonali się, jak ogromny potrafi być jeleń.

Dzięki głośnikowi stojącemu obok uczniowie mogli posłuchać odgłosów mieszkańców lasu.

Pan Mateusz Albrycht przedstawił również wiele gatunków ptaków, takich jak sójka, jemiołuszka, dzięcioł czy sóweczka. Wyjaśnił i pokazał również wypluwkę sowy.

Pomiędzy zwierzętami uczniowie dostrzegli  mnóstwo roślin, takich jak zawilec wielkokwiatowy czy zaprezentowany przez p. Mateusza rzadki gatunek storczykaobuwika który znajduje się pod ochroną na terenie Nadleśnictwa Miechów.

Po wykładzie dzieci podzielone na grupy przystąpiły do zajęć praktycznych- układania nazw różnych gatunków drzew z drewnianych puzzli oraz zajęć plastycznych.

Na zakończenie uczniowie kl. II-III biorący udział w projekcie „Zostań pomocnikiem leśnika” otrzymali nagrody rzeczowe.

 Bardzo serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Miechów za ufundowane nagrody i panu Mateuszowi Albrycht za przeprowadzone zajęcia.

Podobne artykuły

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.