Tworzyli i pomagali

Uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Książu Małym wzięli udział w warsztatach plastycznych w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Witowicach.

Podczas warsztatów uczniowie z wielką starannością ozdabiali przygotowane wcześniej przez pracowników ZAZ drewniane ozdoby świąteczne z własnymi imionami. W ruch poszły farby, brokat oraz różnokolorowe wstążeczki. Efekt końcowy wzbudził wiele zachwytu.

Uczniowie wspomogli także pracowników ZAZ zakupując wiele wyprodukowanych tam dekoracji, ozdób i bibelotów.

Wyjazd, oprócz uczestnictwa w warsztatach, był znakomitą okazją do zapoznania się z funkcjonowaniem Zakładu Aktywności Zawodowej oraz odwiedzenia funkcjonujących tam pracowni i poznania zawodów związanych z pracującymi tam osobami. Była to bardzo ważna i ciekawa lekcja, która wszystkich wiele nauczyła. Na zdjęciu uczniowie wraz z wykonanymi ozdobami.