Święto Niepodległości

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wydarzenia, na stałe wpisuje  się w kalendarz uroczystości szkolnych. Z tej okazji 10 listopada  uczniowie klasy V i VI pod opieką pani Bożeny Janus przygotowali inscenizację „Dla Niepodległej” w 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  Świętowanie rozpoczęto odśpiewaniem hymnu Polski. Po raz kolejny nasza szkoła dołączyła bowiem  do akcji „ Szkoła do hymnu” i o godzinie 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała  „Mazurka Dąbrowskiego”.

Przypomniane zostały najważniejsze wydarzenia historyczne, a piękne wiersze i pieśni patriotyczne uświetniły uroczystość.

Uczniowie z zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchali tej szczególnej lekcji patriotyzmu.

W historii Polski, tak się składa,

Był kiedyś ponad wiek niewoli;

Jedenastego listopada

Nasz kraj z niewoli się wyzwolił.

I wtedy myśl powstała taka,

By przez szacunek dla przeszłości,

Ten dzień na zawsze, dla Polaka,

Pozostał Dniem Niepodległości.