Rozwijamy czytelnictwo.

W ramach trwającego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, uczniowie klasy IV i V Szkoły Podstawowej w Książu Małym wraz z opiekunem biblioteki szkolnej w środę 26 października udali się na wycieczkę do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Fihel w Miechowie, która w tym roku świętuje swoje 100 „urodziny”. Pracownik biblioteki p. Aneta Roch przygotowała dla naszej grupy warsztaty biblioteczne  pt:|„ Dobre wychowanie – savoir vivre na co dzień”.  Na początku spotkania prowadząca przeczytała opowiadanie M. Jagodzińskiej  pt: „Nowa”, potem  uczniowie dowiedzieli się jakie codzienne zachowania są w dobrym tonie i wypełniali krzyżówki o dobrym zachowaniu. Następnie każdy losował rebus lub zagadkę, gdzie po przeczytaniu fragmentu miał podać skąd dany fragment pochodzi, lub musiał poprawić tytuł utworu, do którego wkradł się chochlik. Nasi uczniowie zostali pochwaleni przez prowadzącą za swoją wiedzę, gdyż wszystkie zadania zostały bez problemu rozwiązane; co znaczy, że uczniowie dużo czytają.Kolejnym etapem było zwiedzanie biblioteki, które zaczęliśmy od działu dla najmłodszych,  poprzez fantastykę – lektury – komiksy- kącik czytelniczy, aż do literatury pięknej. Bardzo dziękujemy za przeprowadzenie warsztatów pani Anecie Roch i niecierpliwie czekamy na kolejne.