Aktualności

„Warzywa  i  Owoce  Dają  Super  Moce”

Degustacja polskich  warzyw i owoców w SP Książ Małym

W poniedziałek 23 października pod tym hasłem uczniowie klas IV-VII Szkoły Podstawowej w Książu Małym wzięli udział w spotkaniu edukacyjno-promocyjnym owoców i warzyw, zorganizowanym przez Związek Zawodowy Centrum Narodowe Młodych Rolników.

Głównymi założeniami spotkania była edukacja uczniów  do właściwych nawyków żywieniowych. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważną role odgrywają warzywa i owoce w codziennej diecie, że są bogactwem walorów smakowych, doskonałym źródłem wielu witamin, błonnika oraz innych cennych wartości odżywczych. Usłyszeli jak ważne jest spożywanie owoców i warzyw sezonowych, soków oraz przetworów owocowo-warzywnych również w sezonie zimowym.

Uczestnicy zostali zapoznani ze znakiem graficznym ,,Polski Produkt”, który jest  urzędowym oznaczeniem produktów spożywczych pozyskanych, bądź też wytwarzanych w Polsce.

Po tematycznej prezentacji multimedialnej uczniowie zadawali pytania, brali  udział w licznych quizach, zagadkach oraz testach z wiedzy uzyskanej podczas realizacji przedsięwzięcia.

Dla wszystkich została zorganizowana degustacja owoców i warzyw.  Na stole królowały jabłka, grusze, śliwy, soki , przeciery, jogurty oraz dynie.

Na zakończenie spotkania  każdy z uczestników otrzymał gadżety promujące akcję ,,Warzywa i Owoce Dają Super Moce”.

Podobne artykuły

Skomentuj