„Zostań pomocnikiem leśnika” – wycieczka uczniów do lasu w Goszczy.

18 października uczniowie klasy drugiej i trzeciej w ramach realizacji trzeciej edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z ekologią na Ty wybrali się do Punktu Edukacji Przyrodniczo- Leśnej w leśnictwie  Goszcza.

Tym samym uczniowie włączyli się w realizację projektu „Zostań pomocnikiem leśnika” organizowanego przez Nadleśnictwo Miechów. Projekt ma na  celu zainteresowanie dzieci i młodzieży ciekawą pracą leśnika, pomoc w zrozumieniu zagadnień związanych z gospodarką leśną oraz przybliżenie tajemnic lasu. Uczniowie wraz z opiekunami p. Agatą Zegan, Anną Wojas i Danutą Gajos oraz z leśniczym Mariuszem Sperą wędrowali  leśnymi ścieżkami oznakowanymi w terenie palikami punktów przystankowych i kierunkowskazami.

Z wielkim zaangażowaniem uzupełniali specjalne zeszyty edukacyjne, rozwiązywali kolejne zadania. Wycieczka do lasu  była szansą na zdobycie odznaki „Pomocnik Leśnika” oraz ciekawych nagród.

Na zakończenie wędrówki po lesie, wszyscy uczestnicy wycieczki bardzo chętnie usiedli przy ognisku i piekli pyszne kiełbaski.