Aktualności

ŚLUBOWANIE  PIERWSZAKÓW

Pierwszoklasiści z Książa Małego  13 października 2023r. zostali przyjęci  do grona  uczniów  szkoły podstawowej.

Złożyli  uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły w obecności  nauczycieli, rodziców,  uczniów i zaproszonych gości. 

Ślubowali : „ Zaprzyjaźnić się z książkami, dumą swojej szkoły być …  Uczniem być, to ważna sprawa i otwierać wiedzy drzwi, uczyć się, by świat poznawać, ślubujemy dziś.”-  tymi słowami wyrazili chęć wgłębiania się w tajniki wiedzy.

W swojej części artystycznej  przygotowanej wspólnie z wychowawczynią Urszulą Wierzbą  pokazali, że są dobrze przygotowani  do nauki i sprostają obowiązkom szkolnym.

Starsi uczniowie  wraz z wychowawczynią Małgorzatą Banaszek  przygotowali  dla nauczycieli i pracowników  szkoły z  okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej  humorystyczne  skecze, wiersze i piosenki.

Dyrektor szkoły – Danuta Gajos wręczyła  nauczycielom i pracownikom szkoły – Nagrodę   Dyrektora Szkoły  za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno- wychowawczej,   zaangażowanie w życie szkoły i inicjatywę w jej rozwój  oraz promowanie wśród uczniów  pięknych postaw, a także za atmosferę twórczej pracy,  życzliwość  i zgodne współdziałanie.

Na koniec uroczystości Samorząd Uczniowski  pod opieką Marii Portka- Nowak i Elżbieta Błaut w imieniu Rady Rodziców –  złożyli   piękne  życzenia pedagogom i pracownikom szkoły   wręczając kwiaty i okazały tort.

Podobne artykuły

Skomentuj