Aktualności

Podsumowanie Półkolonii 2023 w Książu Małym

Turnus półkolonii   w Książu Małym  dobiegł końca  21 lipca 2023r. Koloniści  podczas pobytu  zwiedzili wiele pięknych i ciekawych miejsc, niedaleko położonych od  Książa Małego.

 Byli w  Górach  Świętokrzyskich – zdobywając Łysą Górę  595 m n.p.m,  zwiedzili  Bazylikę mniejszą  i sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, podziemne krypty.

Odwiedzili  również Kielce, a tam Park miejski im. Stanisława Staszica, Źródełko Biruty i rzeźba „Przysięga miłości”,  pomnik dzika „ Kiełka”, który nawiązuje do legendy powstania Kielc, Rezerwat Przyrody Kadzielnię, oraz ruiny  Zamku w Chęcinach.

Innego dnia  doskonale bawiły się w Zatorze, wśród ruchomych dinozaurów, w parku mitologii oraz w lunaparku.

Na kolejnych wycieczkach   mogli  popływać na krytej pływalni, a także   pospacerować po piasku na Pustyni Błędowskiej. Mieli również okazję zwiedzić Olkusz i pooglądać eksponaty w Muzeum Afrykanistycznym.

Podczas podróży i wspólnych zabaw nawiązały się liczne przyjaźnie i nowe znajomości. Półkolonia  cieszy się dużym  zainteresowaniem, stale  powiększa się   krąg  uczestników.
W tym roku wraz z uczniami naszej szkoły wypoczywali uczniowie  z Książa Wielkiego i okolic, oraz  z Miechowa i Słaboszowa.

Każdy  znalazł  „coś” dla siebie w programie, a program był bardzo atrakcyjny i różnorodny dzięki wielkiemu zaangażowaniu kierownika i wychowawców wypoczynku.

Podobne artykuły

Skomentuj