Wypoczynek uczniów nad morzem.

Od kilku  lat  chętni uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Książu Małym wypoczywają  podczas wakacji  nad Morzem Bałtyckim. W tym roku kolonia zorganizowana była w Grzybowie.

Nasi uczestnicy  wraz z  rówieśnikami z innych małopolskich szkół, ciekawie i bardzo aktywnie spędzili  wakacyjny czas.

Codziennie korzystali z kąpieli morskich, mieli okazję przeżyć  przejażdżkę na bananie oraz na skuterze wodnym.

Zwiedzili Grzybowo, Kołobrzeg, Koszalin i Ustronie Morskie oraz weszli na najwyższą latarnię morską w Gąskach.  Odwiedzili również  Muzeum Minerałów w Kołobrzegu i Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie.

Odbyli rejs największym statkiem wycieczkowym „ Jantar” oraz podziwiali panoramę Kołobrzegu z karuzeli „Diabelski Młyn” z wysokości 50 metrów.

Wiele ciekawych atrakcji  spotkali  w Parku Rozrywki  Dziki Zachód w Zieleniewie –  min: scenkę napadu na bank, przejażdżkę jeepem po wertepach, samochodziki elektryczne, akrobacje rowerem na linie, ujeżdżanie byka,  wiele labiryntów oraz jazda w beczkach za traktorem, dosiadanie konia i  dyskoteka „piana- party ”.

Korzystali  z atrakcji Parku Wodnego w Koszalinie min. z ekstremalnych  zjeżdżalni – cebula oraz wielu   innych.

Koloniści rywalizowali ze sobą w kręgielni  w Ustroniu Morskim, uczestniczyli w konkursach plastycznych,  sportowych  oraz   rzeźby  w  piasku.