Aktualności

                       Wycieczka  do Krakowa

W piątek 1 grudnia uczniowie klas 1-3 pod opieką wychowawców udali się do Krakowa. Celem wycieczki było zapoznanie z historią, legendami i z wybranymi zabytkami Grodu Kraka oraz kształcenie wrażliwości uczniów na potrzebę ochrony dziedzictwa kulturowego i narodowego.

Pierwszym punktem wyjazdu była lekcja w Multikinie organizowana przez Centrum Edukacji Filmowej nt.: Twój głos brzmi znajomo, czyli podróż po świecie dubbingu. Drugim punktem był seans filmowy pt.: „Po prostu super” opowiadający o odkrywaniu talentu o tym, że nie warto dążyć do popularności za wszelką cenę oraz pokazujący siłę rodziny i przyjaciół.

Kolejny punkt to spacer po placu Matejki, zwiedzanie Barbakanu oraz Bramy Floriańskiej – Galerii pod chmurką i spacer ul. Floriańską do Rynku.

Krakowski Rynek słusznie słynie w Europie ze swego uroku. Jest to wyjątkowe miejsce, które brało udział w wielu historycznych wydarzeniach.

Na krakowskim Rynku powitała nas największa i najpiękniejsza choinka
w mieście tu najpełniej można poczuć magię świąt, gdyż właśnie rozpoczął się Jarmark Bożonarodzeniowy. Świąteczne dekoracje oraz zimowa aura tworzyła niezapomniane wrażenia i wprowadziła wszystkich w klimat Bożego Narodzenia.

W południe wszyscy wysłuchaliśmy hejnału z Wieży Mariackiej i udaliśmy się aby zwiedzić Kościół Mariacki wraz z jego zabytkami.

Uczniowie zobaczyli także niezmienne od lat symbole Krakowa, czyli renesansowe Sukiennice, Ratusz oraz pomnik Adama Mickiewicza.

Na pokrzepienie sił udaliśmy się na posiłek do restauracji Mcdonald.

Podobne artykuły

Skomentuj