Aktualności

Spotkanie  z Mickiewiczem  i warsztaty  pizzy

30 listopada 2023 roku uczniowie klasy VI i VII SP w Książu Małym uczestniczyli w „Projekcie Mickiewicz”, który miał na celu przybliżyć twórczość największego wieszcza młodej widowni. Specjalnie z myślą o tych widzach aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia przygotowali spektakl, który zawierał utwory zawarte w podstawie programowej szkoły podstawowej i wystawili go w Domu Kultury w Kazimierzy Wielkiej.

  Dzięki spektaklowi uczniowie mogli wysłuchać recytacji min. „Pani Twardowskiej”, ballady „Powrót taty”, czy fragmentów „Pana Tadeusza” min. opis burzy, matecznika czy chmur na niebie. Gra aktorska pokazała wzorową recytację przeplataną dźwiękami i obrazem wyświetlanym, ku lepszemu przeżyciu utworu.    Spotkanie z Mickiewiczem było doskonałą okazją, żeby nie tylko usłyszeć Mickiewicza, ale także porozmawiać o możliwościach jego interpretacji. Spektakl   był  pełen napięcia i zwrotów akcji, miał na celu ułatwić odkrycie  młodemu człowiekowi piękna i głębi utworów Adama Mickiewicza.

          Po pełnym emocji przedstawieniu uczniowie mieli okazję brać udział w warsztatach kulinarnych w Restauracji Komoda Smaku w Kazimierzy Wielkiej. Tam pod okiem szefa zostali zapoznani z recepturą i tajnikami pizzy. Następnie  samodzielnie przygotowywali pizze, które wypiekane były w specjalnym piecu opalanym drewnem.

Każdy uczeń ukończył szkolenie pierwszego stopnia Pizzera i otrzymał certyfikat.

 Na zakończenie szkolenia miała miejsce wspólna degustacja pizzy.    

Podobne artykuły

Skomentuj