Aktualności

Europejski Dzień Języków

Nasza szkoła, wraz z wieloma krajami na całym świecie, w tym roku wzięła udział w obchodach Europejskiego Dnia Języków, który obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.

Jednym z głównych celów Europejskiego Dnia Języków  jest przedstawienie korzyści płynących z uczenia się języków, a także promowanie różnorodności językowej oraz kultury Europy. Dzięki znajomości języków obcych nawet najbardziej odległe zakątki świata mogą stać się nam bliższe, a zupełnie odmienne kultury – bardziej zrozumiałe.

W tym dniu uczniowie  klas IV-VIII wzięli udział w akademii zorganizowanej przez p. Agnieszkę Janus. Na wstępie uczniowie kl.4 przedstawili w formie wierszy korzyści płynące z uczenia się języków obcych i poznawania innych kultur. Następnie klasa VI zaprezentowała humorystyczną scenkę w j. angielskim, która przedstawiała jak ważna jest znajomość tego języka we współczesnym świecie już od najmłodszych lat.

W kolejnej części przedstawiciele  klas  wzięli udział w interaktywnym quizie dotyczącym znajomości przysłów pochodzących z różnych krajów Europy.

W następnej konkurencji pt. „ Kto pierwszy złamie język?” zadaniem reprezentantów klas było przeczytanie wylosowanych wierszyków, tzw. łamańców językowych, w jak najszybszym tempie w ciągu jednej minuty. Uczniowie podjęli również wyzwanie, w którym mieli rozpoznać języki europejskie na podstawie usłyszanego utworu z popularnego filmu pt. „Kraina Lodu” czyli „Frozen” w języku angielskim.

Zwieńczeniem wydarzenia było wspólne obejrzenie prezentacji multimedialnej przygotowanej przez ucz. Magdalenę Michtę z kl.8, w której uczniowie rozpoznawali znane zabytki i atrakcje turystyczne krajów europejskich.

Po przeanalizowaniu punktacji z poszczególnych konkurencji,  jury składające się z nauczycieli języka angielskiego przyznało miejsca klasom w następującej kolejności:

I miejsce – klasa 8

II miejsce – klasa 6

III miejsce – klasa 4

Była to świetna forma nauki przez zabawę dla wszystkich uczestników akademii.

Podobne artykuły

Skomentuj