Samodzielnie  wykonane karmniki dla ptaków

Za oknami jesienna plucha. Wiatr i śnieg z deszczem przypominają  nam o zbliżających się chłodach, a co za tym idzie,  o corocznej akcji dokarmiania ptaków.

Dlatego uczniowie klasy  I i V  pod opieką p. Agaty Zegan i Edyty Ratuch postanowili zadziałać w tej sprawie nieco wcześniej.
W tym celu wybrali się do Witowic do Zakładu Aktywności Zawodowej, aby przygotować karmniki.

Na miejscu czekały na uczniów  narzędzia i drewniane elementy do montażu oraz  zaangażowani  podopieczni Zakładu.

Uczniowie ekolodzy – nie bali się wyzwań i natychmiast przystąpili do pracy. W  ruch poszły młotki i gwoździe, w  sali zrobiło się głośno. Uczniowie  przestrzegając zasad bhp   w niedługim czasie pozbijali pierwsze  karmniki  dla ptaków.

I gotowe! Zadanie zostało wykonane. A zatem zima w naszej okolicy nie będzie straszna, a już na pewno nie dla fruwających mieszkańców pól i lasów.

Od kilku lat uczniowie odwiedzają Zakład Aktywności w Witowicach, podtrzymując dobre relacje, ucząc się prostych prac ręcznych i jednocześnie wspierając  ich finansowo poprzez zakup rozmaitych wytworów z drewna.