Aktualności

Czytamy bo kochamy

Z okazji XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który w tym roku trwał w terminie 8-15 maj 2024r. biblioteka szkolna w Książu Małym znów zachęca do korzystania ze zgromadzonego księgozbioru.

Wiemy, że czytanie pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację oraz pomaga w nauce i osiąganiu sukcesów w szkole.  Rozwijając zainteresowania czytelnicze i ukazując  rolę książki w życiu  człowieka p.Maria Portka-Nowak opiekun biblioteki ogłosił  konkurs plastyczny dla uczniów klas młodszych pt:” Zaprojektuj okładkę do swojej ulubionej książki”.

Zadanie to zachęciło uczniów do poznawania utworów literatury dziecięcej  i dodatkowo kształtowało ich wyobraźnię plastyczną.

Konkurs cieszył się powodzeniem, do oceny wpłynęło 16 prac, wśród których  nie zabrakło bohaterów znanych baśni, ale również nowych bajek, czy lektur.

Pojawiły się między innymi :  Brzydkie kaczątko, Pies, który jeździł koleją, Calineczka , Tupcio Chrupcio,  Kopciuszek,  Król lew,  Kot w butach,  Piękna i Bestia, Wojownicy,  Kocia Kicia,  Kotek Psotek …. i inni.

Jury miało trudne zadanie i dlatego też postanowiono uhonorować wszystkich uczestników konkursu, zachęcając do dalszego czytania.

We współpracy z Księgarnią Tuliszków w naszej szkole został także zorganizowany kiermasz książki, gdzie wszyscy uczniowie mogą obejrzeć i zakupić sobie książki.

Podobne artykuły

Skomentuj