Aktualności

Spotkania ze sztuką- warsztaty malarskie

We wtorek 7 maja 2024 r. odbyło się w naszej szkole, spotkanie z artystką naszego regionu p. Sylwią Ogielą, absolwentką Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie na kierunku grafika. Spotkanie to zorganizowała p. Edyta Ratuch, nauczycielka plastyki.

Trzeba przyznać, że jest to malarka młodego pokolenia, która w bardzo interesujący sposób przedstawiła szeroki wachlarz możliwości artystycznych, jaki można w dużej mierze osiągnąć poprzez doskonalenie swoich umiejętności. Warto bowiem pamiętać, że talent to tylko część sukcesu.

Po krótkim wstępie, uczniowie przystąpili do wykonania prac. Zadanie polegało na przedstawieniu rysunku wybranego modelu, nadanie mu odpowiedniej scenerii i klimatu.

Podczas warsztatów uczniowie wykonywali „krok po kroku” rysunek węglem. Na kartkach papieru pojawiły się „Koty”, postać „Chińczyka” oraz „Kobiety”.

Uczniowie zapoznali się z ciekawą techniką rysowania węglem oraz poznali materiały i przybory wykorzystywane w tej technice m.in. specjalny papier do rysowania o odpowiedniej gramaturze /1500 gram, rodzaje węgla rysunkowego twardy i miękki, drzewny i syntetyczny w postaci słupków, kredek oraz sposoby rozmazywania, za pomocą gumki chlebowej oraz wiszera.

Ponadto podczas spotkania uczniowie mogli również podziwiać pracę autorstwa p. Sylwii- autoportret pt. „Can We Talk”. Dokonali wspólnej analizy i interpretacji dzieła. Z pewnością takie spotkanie ze sztuką wszyscy zapamiętamy na długo, a powstałe „dzieła sztuki” mogą być ciekawym prezentem z okazji zbliżającego się Dnia Mamy.

Podobne artykuły

Skomentuj