Aktualności

  Wizyta w teatrze

To już  kolejne  spotkanie ze sztuką. 19 marca  uczniowie klasy VI i VII uczestniczyli w wycieczce do teatru. Celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu pt. „Kamienie na szaniec”. Widowisko zaprezentowali aktorzy z Teatru Współczesnego w Krakowie.. 

Sztuka opowiadała o perypetiach młodych ludzi, dla których etap wchodzenia w dorosłość przypadł na czas II wojny światowej. Alek, Rudy i Zośka – postacie historyczne, opisane przez Aleksandra Kamińskiego – nie pozostają bierni wobec działań okupanta. Swoim postępowaniem dają świadectwo patriotyzmu, którym kierowali się od najmłodszych lat.

Aktorzy w ciekawy sposób nawiązali do książki Aleksandra Kamińskiego. Ich rozmowa była przeplatana scenkami nawiązującymi bezpośrednio do treści książki. Dzięki takiemu zabiegowi widz – stawał się naocznym świadkiem wydarzeń zaprezentowanych w utworze przez Aleksandra Kamińskiego.

Przedstawienie to skłania do wielu przemyśleń. Uczniowie dowiedzieli się, jak młodzi ludzie żyli i jak byli traktowani przez okupantów. Zrozumieli też bardzo ważną rzecz: prawdziwa przyjaźń przetrwa wszystko. Choć Alek, Rudy i Zośka zginęli, ich przyjaźń będzie wieczna. Zrozumieli, jacy mądrzy i odpowiedzialni byli bohaterowie czasów wojny.

    Po obejrzeniu tego spektaklu wszyscy udaliśmy się na krótki spacer po krakowskim rynku, by jeszcze przez chwilę poczuć rześki powiew marcowego powietrza.

Podobne artykuły

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.