Aktualności

  Wizyta w teatrze

To już  kolejne  spotkanie ze sztuką. 19 marca  uczniowie klasy VI i VII uczestniczyli w wycieczce do teatru. Celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu pt. „Kamienie na szaniec”. Widowisko zaprezentowali aktorzy z Teatru Współczesnego w Krakowie.. 

Sztuka opowiadała o perypetiach młodych ludzi, dla których etap wchodzenia w dorosłość przypadł na czas II wojny światowej. Alek, Rudy i Zośka – postacie historyczne, opisane przez Aleksandra Kamińskiego – nie pozostają bierni wobec działań okupanta. Swoim postępowaniem dają świadectwo patriotyzmu, którym kierowali się od najmłodszych lat.

Aktorzy w ciekawy sposób nawiązali do książki Aleksandra Kamińskiego. Ich rozmowa była przeplatana scenkami nawiązującymi bezpośrednio do treści książki. Dzięki takiemu zabiegowi widz – stawał się naocznym świadkiem wydarzeń zaprezentowanych w utworze przez Aleksandra Kamińskiego.

Przedstawienie to skłania do wielu przemyśleń. Uczniowie dowiedzieli się, jak młodzi ludzie żyli i jak byli traktowani przez okupantów. Zrozumieli też bardzo ważną rzecz: prawdziwa przyjaźń przetrwa wszystko. Choć Alek, Rudy i Zośka zginęli, ich przyjaźń będzie wieczna. Zrozumieli, jacy mądrzy i odpowiedzialni byli bohaterowie czasów wojny.

    Po obejrzeniu tego spektaklu wszyscy udaliśmy się na krótki spacer po krakowskim rynku, by jeszcze przez chwilę poczuć rześki powiew marcowego powietrza.

Podobne artykuły

Skomentuj