Święto królowej nauk – matematyki i liczby pi.

14 marca 2024 r. z okazji światowych obchodów święta królowej nauki – matematyki i liczby Pi uczniowie   uczestniczyli w konkursach zorganizowanych przez nauczyciela matematyki  Małgorzatę Banaszek.

Myślą przewodnią były słowa wypowiedziane przez Pitagorasa:
Co jest najmądrzejsze? Liczba. Co jest najpiękniejsze? Harmonia. Czym jest cały świat? Liczbą i harmonią”.
Szkoła w tym dniu została ozdobiona plakatami dotyczącymi ciekawostek matematycznych  związanych z liczbą Pi.
 Matematyczne święto  zapoczątkował apel na którym uczniowie klasy VI przybliżyli liczbę Pi i jej przemiany na przestrzeni wieków. Wyrecytowali wiersze  i bajki matematyczne.
Po apelu został zorganizowany konkurs matematyczny dla klas IV – VII. Uczniowie rozwiązywali zagadki matematyczne, odbył się konkurs skojarzeń, turniej 1 z 12 oraz liczne konkurencje.
Celem akcji  było rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań matematyką oraz przekonanie młodzieży, że matematyka może być przyjemna i zabawna.