Misterium Paschalne

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie szkolnego koła teatralnego pod opieką pani  Beaty Krochmal  przygotowali uroczystą akademię na której wystawili misterium paschalne.

Młodzi aktorzy w pięknych strojach przybliżyli widzom  wydarzenia męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią Urszulą Wierzbą  wyłączyli się do świątecznych uroczystości, pięknie  zaśpiewali  piosenki o tematyce świątecznej i wiosennej.

Dopełnieniem występu było  przypomnienie  zwyczajów  świątecznych oraz  symboliczne jajko i świąteczne życzenia.

Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego podzieliły się jajkiem z  dyrektor szkoły Danutą Gajos i Gronem Pedagogicznym.

Na koniec akademii, korzystając z obecności całej społeczności szkolnej,  uroczyście  zostały  wręczone dyplomy zwycięzcom  wcześniej odbytego  „  Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania”.

Konkurs przeprowadzony był w dwóch kategoriach wiekowych, w klasie IV i V oraz VI i VII.

Oto zwycięzcy klas młodszych:
I miejsce  Natalia Dłubacz kl V.
II miejsce Natalia Trela  kl. V
III miejsce Karina Jabłońska kl. IV

w kategorii klas starszych:
I miejsce Oktawian Błajszczak kl. VI
II miejsce Wiktor Gajos  kl. VII
III miejsce Maja Wiesławska kl.VI

Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom, Uczniom, Rodzicom i Przyjaciołom Szkoły
dyrektor – Danuta Gajos – życzy wszystkim Zdrowych i Wesołych Świąt.