Żywa lekcja historii

W środę 20 kwietnia w Szkole Podstawowej w Książu Małym grupa artystyczna „Rekonstrukto” przeprowadziła żywą lekcję historii pod tytułem „Staropolski Sarmatyzm i Epoka Szlachecka”. Zajęcia łączące zabawę z wiedzą, to podróż poprzez wieki, poruszające zagadnienia wychowania patriotycznego. Dzięki tej inscenizacji mogliśmy  przenieść się w czasie, bawić się i wzbogacić tak ważną dla młodych pokoleń wiedzę historyczną. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem poznawali obyczaje i kulturę szlachecką oraz oglądali ekwipunek i uzbrojenie z dawnych czasów. Na zakończenie każdy mógł przymierzyć elementy uzbrojenia, spróbować walki na szable czy dać się zakuć w dyby.