Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

Czytać każdy może, lecz nie każdy potrafi robić to pięknie. Uczniowie klas IV – VII Szkoły Podstawowej w Książu Małym  mieli okazję zaprezentować tę niezwykle trudną umiejętność.

26 marca  2024 roku odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania Tekstów Pisanych Prozą. Oceniano wyrazistość wymowy, poprawność artykulacyjną, uwzględnianie przez uczestnika znaków interpunkcyjnych oraz wyrażanie emocji i modulację głosu.

Do konkursu przystąpiło 12- stu uczniów, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach klasowych.

W tym roku uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować do czytania fragment ulubionej książki z literatury dla dzieci i młodzieży.

Uczniowie pięknie prezentowali książki swoich ulubionych autorów, a wśród nich pojawiły się popularne lektury szkolne np. „Charlie i Fabryka Czekolady”, „Hobbit, czyli tam i z powrotem.” „ Ania z Zielonego Wzgórza”. Nie zabrakło również literatury młodzieżowej- „11 papierowych serc”.

Komisja miała niezwykle trudne zadanie, gdyż poziom był bardzo wyrównany.

W drugim etapie wybrani uczniowie czytali nieznany fragment powieści A. Maleszki „Magiczne drzewo”.

Laureaci konkursu;

kl. IV- V                                                                                          kl. VI -VII

I miejsce – Natalia Dłubacz                                   I miejsce – Oktawian Błajszczak

II miejsce -Natalia Trela                                        II miejsce – Wiktor Gajos