Aktualności

Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Święto Ziemi, które ma celu promowanie postaw proekologicznych i proklimatycznych wśród społeczeństwa.  Jest to dzień, który jednoczy myśli ludzi na całym świecie wokół naszej Planety. To wspaniała okazja, aby pomyśleć, co każdy z nas może zrobić dla Ziemi, aby była zdrowa, piękna i czysta.

W związku z tym 21 kwietnia uczniowie klasy I pod opieką wychowawcy Agaty Zegan przygotowali inscenizację pt ”Chora Planeta Ziemia”.

Uczniowie przybliżyli problemy dotyczące zagrożeń naszej planety. Przypomnieli, że stan środowiska przyrodniczego zależy od wszystkich ludzi i każdy z nas jest odpowiedzialny za przyszłość Ziemi.

Podczas apelu dzieci z Punktu Przedszkolnego i  z kl. I-II zaprezentowały  eko kapelusze, zabawki wykonane z odpadów tzw. sztukę ze śmieci, eko torby, piękne eko stroje oraz wiersz pt.” Z ekologią na TY” napisany przez uczniów kl. II wraz z wychowawczynią.

Do organizacji tego dnia dołączyła się również pani Edyta Ratuch z uczniami kl. IV-VI. Przygotowała ulotki o tematyce ekologicznej, plakaty oraz zabawki wykonane z odpadów.

Podobne artykuły

Skomentuj