Papugi w przedszkolu.

W środę 19 kwietnia  na zaproszenie wychowawczyni Pauliny Pazdańskiej – przedszkole i  zerówkę  odwiedzili nietypowi goście – kolorowe papugi:  Kuba, Lena oraz ich dzieci Bing i Sula wraz ze swoim opiekunem Michałem.

Dzieci  z wielkim zainteresowaniem przyglądały się ptakom, głaskały je, karmiły oraz pozwalały im usiąść na swojej ręce.

Dzieciaki słuchały  ciekawostek o papugach, bacznie  obserwowały zachowania ptaków.

Podczas spotkania dowiedziały się, jak należy dbać o zwierzęta żyjące w klatkach, poznały zwyczaje i umiejętności papug.

Celem tego spotkania było wzbudzenie empatii do zwierząt oraz uzmysłowienie dzieciom, że posiadanie zwierzątka, to przede wszystkim wielka odpowiedzialność.

W ramach podziękowań dzieci przygotowały drobny upominek dla naszego gościa.