Aktualności

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

17 marca w piątek z racji, iż uczymy się języka angielskiego świętowaliśmy w szkole Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii. Organizatorem tego wydarzenia była pani Agnieszka Janus- nauczyciel języka angielskiego.
 Jest to irlandzkie święto narodowe i religijne. W wielu miastach na świecie odbywają się w tym dniu  specjalne parady oraz koncerty. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, dlatego też uczniowie naszej szkoły ubrali się w tym dniu na zielono lub założyli zielone elementy.

Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi.

Uczniowie już od tygodnia  przygotowywali się do tego święta; dekorowali klasy symbolami Irlandii, przygotowywali dekoracje w barwach narodowych tego kraju, opracowywali prezentacje multimedialne, rozwiązywali interaktywne quizy.

Dzień rozpoczęliśmy od obejrzenia anglojęzycznego filmu edukacyjnego o kulturze, literaturze i  słynnych tańcach irlandzkich. Uczniowie dowiedzieli się jak dzień św. Patryka obchodzony jest w różnych krajach na świecie – nie tylko Irlandii.

Chętni uczniowie, a było ich wielu,  w ramach indywidualnego konkursu na najciekawsze nakrycie głowy, przygotowali wspaniałe prace plastyczne – kapelusze.  Pomysły był bardzo różne, uczniowie naklejali na kapelusze różnorodne koniczynki,  klamerki, falbanki,  wycinali brody – atrybut Irlandzkiego skrzata – Leprechauna.  Kreatywność dzieci była rewelacyjna, a ilość prac konkursowych świadczy o ogromnym zainteresowaniu konkursem. Spośród wielu pomysłowo i starannie wykonanych kapeluszy, komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców:

I miejsce:
Victoria Machnik, kl. VI
Kamil Ptak, kl. II

II miejsce:
Eliza Krzywda, kl. IV
Dawid Górka, kl. VIII

III miejsce:
Anna Szyniec, kl. IV
Julia Nędza, kl. V

Wyróżnienia:
Wiktor Szot, kl. II
Wiktoria Zyguła, kl. V
Majka Dziura, kl. VI

Podobne artykuły

Skomentuj