Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty!

Wiosna to czas, kiedy przyroda budzi się do życia po długim, zimowym śnie.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z Punktu Przedszkolnego spotkali się by pożegnać zimę i radośnie powitać wiosnę.

Od samego rana, na szkolnym korytarzu rozbrzmiewała wesoła muzyka. Uczniowie wszyscy razem tańczyli do popularnych piosenek np. Kaczuszki, Żabka, Ram sam sam.

Wszystkie dzieci rozświetliły szkolne korytarze zielonymi strojami. Na ścianach pojawiły się też kolorowe, wiosenne gazetki i dekoracje.

Przy wyznaczonych na korytarzu  stanowiskach, każdy uczeń mały czy duży mógł sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą zwiastunów wiosny.

Uczniowie w zespołach układali puzzle na czas, rozwiązywali rebusy o tematyce wiosennej.

Świetnie poradzili sobie również z odgadywaniem  zagadek  i rozpoznawaniem wiosennych  kwiatów. Za swoją wiedzę uczniowie otrzymywali słodkie niespodzianki.

W dalszej części dnia uczniowie klas młodszych wyruszyli na spacer z własnoręcznie zrobionymi kukłami- Marzannami, aby następnie spalić je i pożegnać zimę wypowiadając słowa „Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, w ogień cię wrzucamy, bo wiosnę witamy”.

Na zakończenie obchodów pierwszego dnia wiosny odbył się pokaz wiosenno- ekologicznych kapeluszy przygotowany przez uczniów kl. I-III.

Dzięki takim spotkaniom uczniowie integrują się ze sobą, rozwijają swoje talenty, zainteresowania, uczą się współpracy, rozwiązywania różnych problemów w drodze dialogu i kompromisu.

Organizatorami tego spotkania były p. Agata Zegan, Anna Wojas, Małgorzata Sojka.

Oto fotorelacja z tego radosnego wiosennego dnia.