Aktualności

WALENTYNKI –  święto dobroci, przyjaźni i miłości.

14 lutego to dzień świętego Walentego, dzień okazywania sobie dobroci, przyjaźni i  miłości.

Dla uczniów naszej szkoły ten dzień stał się okazją do wspólnej zabawy i integracji ze sobą. Już od samego rana po szkole kursowała walentynkowa poczta zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie ze starszych klas roznosili walentynkowe karteczki, liściki, balony, lizaki. Większość uczniów ubrana była na czerwono.
Na każdej przerwie śródlekcyjnej p. Agnieszka Janus i p. Urszula Wierzba prowadziły zabawy, tj. ,,Serce do serca”, polegającą na łączeniu w pary serc jednakowej wielkości lub koloru, ,,Powiedz mi coś miłego”,  polegającą na przekazaniu innym osobom miłych słów, ,,Para do pary”- dobieranie w pary bohaterów bajek i filmów rysunkowych wykonywanie  stempli z ziemniaków i ozdabianie nimi papieru do zapakowania prezentów. Uczniowie dowiedzieli się jak powstało święto zakochanych i zapoznawali się z tradycjami walentynkowymi w Polsce i w krajach anglojęzycznych rozwiązując zadania w loteryjce muzycznej.

Wszyscy chętnie uczestniczyli w  zabawach ruchowych w kole „Hokey Pokey”, ,,Tańczymy labada”, ,,Balonik”, ,,Komórki”, ,,Dwóm tańczyć się zachciało”.

Życzymy wszystkim, aby dzień świętego Walentego  trwał stale i abyśmy zawsze okazywali sobie  miłość i dobroć,  nie tylko od święta!!!.

Podobne artykuły

Skomentuj