Święta Noc…

15 grudnia od rana w naszej szkole panowała odświętna atmosfera. W holu szkoły stanęła pięknie ubrana choinka, a po korytarzu biegały aniołki gubiące piórka, pasterze i małe roześmiane diabełki z widłami.
A to za sprawą nauczycielki języka polskiego pani Bożeny Janus, która wraz z klasą IV i V przygotowała jasełka
pt „ Święta Noc”.
Cała  społeczność szkolna, zgromadziła się w sali gimnastycznej.
Narratorzy jasełek Nikola Górka i Oliwia Michta wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę, zapraszając do obejrzenia przedstawienia.
Piękna opowieść o narodzeniu Jezusa była przeplatana kolędami i wesołymi pastorałkami.
W śpiew włączyli się wszyscy uczniowie, nauczyciele i przedstawiciele rodziców, wtórując młodym aktorom. Na szkolnej scenie pojawili się Józef i Maryja, pasterze, diabełki, śmierć, Herod, Kanclerz, Trzej Królowie i Aniołki, które zwiastowały dobrą nowinę.
W mistrzowski sposób Józef, którego grał Oktawian Błajszczak, zaśpiewał pastorałkę „ Gore Gwiazda Jezusowi”, a Julia Nędza i Maja Wiesławska wykonały piękną pastorałkę „Była noc”.
Najmłodszym widzom podobały się rozbrykane diabełki ( w tej roli wystąpił: Wiktor Gajos i Justin Hajek ), a dostojni królowie, którzy przybyli z dalekich krain składali dary nowonarodzonemu.
Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami, które długo rozbrzmiewały. Na zakończenie Julia Milewska
w imieniu całej społeczności szkolnej złożyła wszystkim piękne życzenia bożonarodzeniowe.

Oto pełna obsada:

Maryja- Maja Wiesławska