Spotkanie z Łowczym- z ekologią na Ty!

22 października uczniowie klas 0-III wraz z wychowawcami i p. Dyrektor wybrali się na Ścieżkę Przyrodniczo-Leśną Chrusty. Celem wycieczki były zajęcia edukacyjne poświęcone przyrodzie i podstawom ekologii. Pan Jerzy Chmiel łowczy koła łowieckiego „Knieja” poprowadził dla uczniów bardzo ciekawe zajęcia dotyczące zwierząt zamieszkujących lasy. Atrakcją dla dzieci były równie dwa psy myśliwskie. Oprócz tego uczniowie analizowali tablice poglądowe oraz liczne eksponaty, które na pewno  przybliżyły  dzieciom tematykę leśną, prace leśnika, funkcję i budowę lasu oraz rolę jaką pełnią lasy dla społeczeństwa. Dodatkową atrakcją było  przygotowane na koniec ognisko z kiełbaskami i pieczonym chlebem. Tym samym zrealizowaliśmy kolejne zadanie z projektu edukacyjnego „Z ekologią na Ty”.