DZIEŃ ZIEMI W SP KSIĄŻU MAŁYM

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata.

Obchody organizowane są od Singapuru do Rzymu i od Alaski po Australię, a organizatorzy ze wszystkich krajów od wielu lat skupieni są w Earth Day Network z siedzibą w Waszyngtonie.

W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku.

Celem Światowego Dnia Ziemi 2024 jest prowadzenie edukacji ekologicznej oraz popularyzacja wiedzy o zagrożeniach życia na Ziemi (zmiany klimatyczne, susze, degradacja wód i lasów, zanieczyszczenie odpadami itp.) oraz wiedzy przyrodniczej.

Z tej okazji uczniowie klasy 2 i 3 wraz z wychowawczyniami Agatą Zegan i Anną Wojas przygotowali przedstawienie z okazji Dnia Ziemi pt. „Ziemię mamy tylko jedną”.

Parę dni wcześniej w ramach działań proekologicznych uczniowie tych klas uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez doradcę do spraw środowiska i klimaty Marzenę Wiejak na temat „Roli retencji wodnej w adaptacji do zmian klimatu” oraz zasadzili na terenie szkoły  sadzonki lip.