Kraków- „Wyspa skarbów”

16 listopada 2021 roku uczniowie klasy IV i V Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II pod opieką pani Bożeny Janus i pani Małgorzaty Banaszek udali się na wycieczkę do Krakowa. Głównym celem wycieczki był spektakl „ Wyspa Skarbów” w Teatrze Współczesnym w Krakowie. Tuż po przyjeździe do Krakowa, spacerując ulicami miasta, wszyscy podziwiali krakowski Rynek, a potem udali się do teatru, gdzie  zagubiona wśród fal, znajdowała się tajemnicza wyspa, na której legendarny kapitan Flint ukrył swój piracki skarb. Na jego poszukiwanie wyruszył angielski statek. Okazało się, że wśród załogi byli dawni kompani Flinta, którzy pragnęli odzyskać utracony łup. Kto zdobędzie ukryty przez Flinta skarb? To pytanie towarzyszyło nam przez cały, pełen napięcia i komicznych sytuacji spektakl. Jak zwykle zaskoczyły nas efekty specjalne i niezwykłe rozwiązania sceniczne w trakcie przedstawienia. Przeżyliśmy wspólnie z aktorami prawdziwą morska przygodę!

Po przedstawieniu odbyły się warsztaty teatralne. Uczniowie mieli okazję choć na chwilę poczuć się wyjątkowo, odgrywając scenki rodzajowe. Nie zabrakło też pytań dotyczących spektaklu i warsztatu pracy aktorów.