Piknik rodzinny

W niedzielę 28 maja 2023r na placu Szkoły Podstawowej w Książu Małym odbył się piknik rodzinny.

W naturalnej scenerii uroczystość  rodzinną rozpoczął  piękny narodowy taniec – polonez w wykonaniu uczniów klasy VI.
Następnie najmłodsze dzieci   swoimi wdzięcznymi występami,  dziękowały swoim rodzicom za trud wkładany  w ich wychowywanie.

Starsi uczniowie  przed licznie zebraną publicznością prezentowali  swoje  umiejętności  aktorskie, taneczne i  wokalne.

Przedstawiona była bajka „ Kapturek”  z morałem dla nastolatków, by byli ostrożni w zawieraniu znajomości na czacie.
Zebrani widzowie  gromko oklaskiwali  młodych wykonawców, którzy dla  swoich rodziców  śpiewali różne piosenki  oraz  tańczyli nowoczesne tańce.

Nie brakowało konkursów plastycznych, sportowych, pokazu baniek mydlanych.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Książa Małego  ufundowały  dzieciom wspaniałą zabawę na dmuchanym zamku, kiełbaski z grilla oraz pyszne rogaliki domowej roboty.

Słowa podziękowania składamy Burmistrzowi  Miasta i Gminy Książ Wielki –  Markowi Szopie za pomoc finansową, dzięki której ufundowano  lody,  soczki, słodycze,  oraz zakupiono sprzęt sportowy.

Za całościowe przygotowanie  imprezy, poświęcony czas wolny dla dzieci i społeczności lokalnej gorąco dziękujemy nauczycielom, wychowawcom, pracownikom szkoły, rodzicom oraz KGW i OSP z Książa  Małego.